ISRC-kood

ISRC-kood (International Standard Recording Code) võimaldab rahvusvahelisel tasandil ilma raskema vaevata tuvastada konkreetset fonogrammi või muusikavideot. Koodi abil on autorite, esitajate ja tootjate ühingutel, kirjastustel, ringhäälingujaamadel ning teistel fonogramme kasutavatel organisatsioonidel ja ettevõtetel võimalik oluliselt lihtsamalt opereerida oma andmebaasides oleva informatsiooniga. ISO 3901 standardile vastavate koodide ametlikuks väljastajaks kõikidele fonogrammide ja muusikavideote tootjatele Eestis on EFÜ.

EFÜ väljastab 12-kohalisi koode taotluse alusel ning annab tootjale riigi koodi (2 kohta) ja tootja koodi (3 kohta) ning aasta koodi (2 kohta) ja konkreetse fonogrammi või muusikavideo koodi (5 kohta) määrab tootja ise.

ISRC-koodide väljastamisega Eestis annab EFÜ kõikidele kohalikele fonogrammi- ja muusikavideote tootjatele võimaluse ilma mingisuguste investeeringuteta oma fonogrammid ja muusikavideod tasuta ja turvaliselt kodeerida ja viia rahvusvaheliselt tunnustatud süsteemi.

Täpsemalt võib ISRC-koodide kohta lugeda Rahvusvahelise Fonogrammitööstuse IFPI koduleheküljelt.

(ISRC-koode väljastab EFÜ kõigile soovijatele, st selleks ei pea omama EFÜ-ga lepingut)

Taotlusvorm ISRC-koodi saamiseks

ISRC-koodi taotlus palun saatke e-postile isrc@efy.ee